HUAWEI Mate 20 Pro

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.39"

1440x3120

RAM И CHIPSET

-

HiSilicon Kirin 980

КАМЕРА И ВИДЕО

40MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4200mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

30.700 ден.

* Редовна цена:

37.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Redmi Note 7 Pro
XIAOMI Redmi Note 7 Pro
Xiaomi Redmi Note 7
XIAOMI Redmi Note 7
Apple Airpods 2
APPLE Airpods 2
Huawei P30 Pro
HUAWEI P30 Pro