HUAWEI Y9 (2018)

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.93"

1080x2160

RAM И CHIPSET

-

HiSilicon Kirin 659

КАМЕРА И ВИДЕО

16MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

11,090 ден.

24 месеци гаранција

Повеќе како ова

Honor 8X
HONOR 8X
Samsung Galaxy J4
SAMSUNG Galaxy J4
Samsung Galaxy A6+ (2018)
SAMSUNG Galaxy A6+ (2018)
Samsung Gear S3 frontier
SAMSUNG Gear S3 frontier