XIAOMI Mi 8 Lite

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.26"

1080x2280

RAM И CHIPSET

4GB

Snapdragon 660

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3350mAh

Li-Ion

13.490 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy M10s
SAMSUNG Galaxy M10s
Samsung Galaxy A20s
SAMSUNG Galaxy A20s
Xiaomi Mi 9T
XIAOMI Mi 9T
Samsung Galaxy C7 Pro
SAMSUNG Galaxy C7 Pro