SAMSUNG Galaxy A30

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.4"

1080x2340

RAM И CHIPSET

-

Exynos 7904 Octa

КАМЕРА И ВИДЕО

16MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

Конфигурации

Бесплатна Достава

11.000 ден.

* Редовна цена:

11.500 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A20e
SAMSUNG Galaxy A20e
Huawei Y Max
HUAWEI Y Max
Honor 10 Lite
HONOR 10 Lite
Samsung Galaxy A7 (2018)
SAMSUNG Galaxy A7 (2018)