SAMSUNG Galaxy A20

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.4"

720x1560

RAM И CHIPSET

3GB RAM

Exynos 7884

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

Ново

8.900 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Redmi 8
XIAOMI Redmi 8
OnePlus 7T Pro
ONEPLUS 7T Pro
Huawei P Smart Z
HUAWEI P Smart Z
Apple iPhone 11
APPLE iPhone 11