HUAWEI P30

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.1"

1080x2340

RAM И CHIPSET

-

HiSilicon Kirin 980

КАМЕРА И ВИДЕО

40MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3650mAh

Li-Ion

%

33,790 ден.

24 месеци гаранција

Повеќе како ова

Xiaomi Redmi K20 Pro
XIAOMI Redmi K20 Pro
Xiaomi Mi 9
XIAOMI Mi 9
Huawei P30 Pro
HUAWEI P30 Pro
Samsung Galaxy A6+ (2018)
SAMSUNG Galaxy A6+ (2018)