HONOR 8S

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.71"

720x1520

RAM И CHIPSET

-

MT6761 Helio A22

КАМЕРА И ВИДЕО

13MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

3020mAh

Li-Ion

Конфигурации

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

7.500 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Huawei P40 Pro
HUAWEI P40 Pro
Huawei P30
HUAWEI P30
Huawei Y9 (2018)
HUAWEI Y9 (2018)
Samsung Galaxy A6+ (2018)
SAMSUNG Galaxy A6+ (2018)