APPLE iPhone 8 Plus

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

5.5"

1080x1920

RAM И CHIPSET

3GB RAM

Apple A11 Bionic

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

2160p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

2691mAh

Li-Ion

Конфигурации

Бесплатна Достава

30.000 ден.

* Редовна цена:

33.790 ден.

12месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A71
SAMSUNG Galaxy A71
Samsung Galaxy M30s
SAMSUNG Galaxy M30s
Huawei Y9 (2018)
HUAWEI Y9 (2018)
Samsung Galaxy J2 Core
SAMSUNG Galaxy J2 Core