HUAWEI P Smart Z

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.59"

1080x2340

RAM И CHIPSET

4GB

Hisilicon Kirin 710F

КАМЕРА И ВИДЕО

16MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

14.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A01
SAMSUNG Galaxy A01
Xiaomi Redmi 8
XIAOMI Redmi 8
Huawei Y Max
HUAWEI Y Max
Nokia 3310 (2017)
NOKIA 3310 (2017)