XIAOMI Redmi 7

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.26"

720x1520

RAM И CHIPSET

-

Snapdragon 632

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE

7.400 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy A30s
SAMSUNG Galaxy A30s
Huawei nova 5T
HUAWEI nova 5T
Samsung Galaxy A50
SAMSUNG Galaxy A50
Apple iPhone XS Max
APPLE iPhone XS Max