SAMSUNG Galaxy S20

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.2"

1440x3200

RAM И CHIPSET

-

Exynos 990

КАМЕРА И ВИДЕО

12MP

4320p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

Конфигурации

STORAGE

48.000 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy S10
SAMSUNG Galaxy S10
Huawei P Smart (2019)
HUAWEI P Smart (2019)
Samsung Galaxy A6+ (2018)
SAMSUNG Galaxy A6+ (2018)
Apple iPhone 7 Plus
APPLE iPhone 7 Plus