HUAWEI P smart Pro 2019

Спецификации

ЕКРАН И РЕЗОЛУЦИЈА

6.59"

1080x2340

RAM И CHIPSET

6GB

Hisilicon Kirin 710F

КАМЕРА И ВИДЕО

48MP

1080p Video Recording

БАТЕРИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА

4000mAh

Li-Ion

15.400 ден.

24месеци гаранција

Повеќе како ова

Samsung Galaxy S20
SAMSUNG Galaxy S20
Google Pixel 4
GOOGLE Pixel 4
Samsung Galaxy A2 Core
SAMSUNG Galaxy A2 Core
Samsung Galaxy A7 (2016)
SAMSUNG Galaxy A7 (2016)